sobota, 2 lutego 2013

Słów kilka o kręgosłupie + ćwiczenia

  Od jakiegoś czasu miewam problemy z kręgosłupem. Przeszłam w swoim życiu kilka upadków i to niewątpliwie miało negatywny wpływ na mój kręgosłup. Ostatni raz po wypadku na rolkach musiałam miećnawet nastawiany, bo coś mi się poprzestawiało w odcinku szyjnym. I od tego czasu bóle kręgosłupa i głowy zdarzają się bardzo często. Przeważnie, gdy źle śpię, dźwigam coś ciężkiego, albo nawet noszę torebkę przez cały dzień. Strasznie utrudnia to życie.
   Dodatkowo oczywiście totalny brak dbania o postawę, właściwą posturę i problem gotowy. Znalazłam ostatnio na ten temat fajną infografikę:

 Wiem, że nie jest ona za duża i mało z niej widać, ale naprawdę nie da się ich powiększyć;/

No ale do tematu. Pora jakoś zadbać o własną podporę, bo potem może być za późno. Po pierwsze muszę wybrac się do lekarza i porobić dokładne badania, żeby mieć pewność, że to nic poważnego. No i oczywiśćie odpowiednia postawa: nie garbimy się, nie dźwigamy, nie siedzimy zwinięte w kłębek. ( łatwo powiedzieć) Powinno się także spać na plecach ( zalecenie lekarza). Niestety ja nie potrafię tak zasnąć... Do tego jakieś ćwiczenia. Szperałam trochę w internecie i oto co znalazła:
Postaram się dołożyć co drugi dzień te ćwiczenia do mojego standardowego zestawu. Mam nadzieję, że coś pomogą. 

A Wy macie jakieś sposoby na ból kręgosłupa? 


I na koniec foto menu:
1. serek wiejski + maca z wędliną i papryką
2. Zacierki na mleczku
3. Gołąbku u babci ( brak zdjęć)
4.marchewki + mandarynki

Do jutra;*
  

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. to takie kluski bardzo podobne do kładzionych, tylko są twardsze i mniejsze. normlanie są takie małe i okrągłe;)

   Usuń
 2. zaciekawił mnie Twój post, bo sama mam problemy z kręgosłupem. swoją drogą mój ortopeda mówił mi coś zupełnie innego, tzn że mam spać na boku i mocno podkulać nogi. to ja nie wiem w końcu jaka jest prawda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja byłam raz na zajęciach w studiu fitness, które noszą nazwę "Zdrowy kręgosłup" i mimo, że chyba nie mam z nim problemów, bardzo dobrze się czułam po tych ćwiczeniach, więc czasem warto sobie coś takiego zapodać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. myślisz, ze z lekką skoliozą, można bawić się w treningi z hantlami? zaczynam trening na tricepsy ale szczerze mówiąc boję się przykładać, bo kilka razy u mnie się już skończyło bólem kręgosłupa ;-/

  OdpowiedzUsuń